Baltık Kehribarı Kullanımı ve Dikkat Edilecek Konular

Bebeğinizin ilk dişi göründüğü zaman çok heyecanlı olacak ancak bu süreç çok da sessiz olmayacak. Ağrısı olacak, salyası akacak, ortalığı velveleye verecek ve büyük ihtimalle uzun süre geceleri bu şikayetleri sebebiyle huzurla uyuyamayacak. Tüm anneleri aynı noktada birleştiren mucize baltık kehribarı kolyeleri ve bileklikleri nasıl kullanılır? Güvenli midir? İşe yarar mı? Aklınıza takılanlara yakından bakalım.

İki ayını doldurmuş bebeklere kehribar kullanımı önerilir. Bunun yanı sıra bebeklerde en kaliteli etkiyi görebilmek için olabildiğince küçük aylarda kullanıma başlanması önerilmektedir. Genellikle kehribar diş kolyeleri üç yaşını doldurana kadar, tüm dişler çıkıncaya dek kullanılmaya devam edilmelidir.

Almış olduğunuz kolye ve bileklikleri ılık sudan geçirdikten sonra bebeğinizin boynuna ya da özellikle sol kol veya ayak bileğine takarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kehribar kolay parçalanabilir bir yapıya sahip olduğundan ipek ipliğe dizili kolyelerin her birinin arasında düğüm bulunmaktadır. Yine de ağıza alınmamalı ya da çiğnenmemeli. Bunun yerine bebeğinizin diş etlerini rahatlatmak için hiçbir katlı maddesi içermeyen bebek sağlığına uygun malzemeden üretilmiş % 100 doğal ahşap diş kaşıyıcılarımızı tavsiye ederiz.

Açıkçası, bebeklerimizin boynuna takacağımız kolyelerin çok sıkı veya dar olmaması en önemli husustur, ancak olması gerekenden uzun kolyeler ise bebeklerin kolayca ağızlarına götürüp, çiğnemeleri sebebiyle en az dar olması kadar büyük önem arzeder. Dolayısıyla alacağınız kolyelerin uzunluğu 30 cm.-32 cm. uzunluğunda olmalıdır. Bu uzunluktaki kolyeler bebeğinizin boyununu sıkmayacak aynı zamanda uzun gelip farklı endişelere mahal vermeyecektir.

Ailelerin en sık sorduğu ve en çok endişe ettiği gece uyurken kolyeyi takıp takmama konusunda özellikle güvenlik sebeplerinden ötürü ebeveynleri, bebeklerin kendi denetimlerinde oldukları saatler dışında, özellikle bebeklerini görmedikleri süreçlerde kolyeyi kesinlikle takmamaları konusunda uyarıyoruz. Satışa sunduğumuz kehribar kolyelerin klipsleri bebekler için özel tasarlanmış, batmayacak, kırılmayacak ve kolayca kopmayacak niteliklerde güvenlik özellikleri içerse de yukarıdaki uyarıyı dikkate almanızı rica ederiz.

Kolye veya bileklikler sıkı ya da dar olmadığı sürece bebeğin boynunda ya da bileğindeyken böyle bir riskten bahsedilemez. Ancak çıkarıldığı zamanlarda yutma ve dolanma gibi risklere karşın çocukların ulaşamayacakları yerlerde saklanmaları gerekmektedir.

beneklifil.com ailesi olarak sizlere sunduğumuz kehribar ürünler kendi çocuğumuz için uzun araştırmalar sonucu alıp kullandığımız ürünlerden oluşmakta. Bu seçimleri yaparken özellikle üreticileri yerinde ziyaret ettik, (Uluslararası Baltık Kehribar’ı derneği) sertifikası olan üreticilerden sizin için özenle seçtik. Ürünlerin her biri sertifikaları ile teslim edilmekte.